דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: דין | הקטגוריה: כללי | תאריך: 10/04/2018

איך בודקים איכות אגודה

השאלה:

איך אני יודע אם מועדון ספורט או חוג הוא מקצועי ויכול להוביל אותי לתחרויות ומקומות גבוהים?

התשובה:

הדבר הפשוט ביותר הוא לברר מיהם הספורטאים שצמחו באותה אגודה והגיעו להישגים טובים כבוגרים. לא מספיק לשאול את המאמנים באגודה. כיום יש שפע של מידע באינטרנט והישגי הספורטאים בכל הענפים זוכים לתיעוד כזה או אחר. לדוגמה: אם מספרים לך באגודת אתלטיקה כי שלושה ספורטאים מהאגודה זכו השנה באליפות ישראל ואחד ייצג את המדינה באליפות אירופה, תוכל לפנות לדובר איגוד האתלטיקה כדי שיאמת את הדיווח הזה.

דבר נוסף שאתה יכול לברר הוא מהו היחס בין מספר המאמנים למספר הספורטאים בקבוצה. אם לדוגמה מדובר בחוג שבו מאמן אחד מדריך בו זמנית 30 ספורטאים, די ברור כי לא מדובר בקבוצה הישגית.

אתה יכול לברר גם פרטים על המאמנים באגודה. אילו קורסים הם עברו? הם  עוברים השתלמויות בארץ ובחו"ל? מה חושבים עליהם ספורטאים אחרים שהתאמנו אצלם? האם הם קידמו אותם להישגים אליהם הם שאפו להגיע?

יש דברים שהחשיבות שלהם משתנה מענף לענף. לדוגמה, אפשר ללמוד לשחק כדורסל גם במגרש פתוח אבל כאשר מגיעים לקבוצות הבוגרים חשוב שהאימונים יהיו באולם. לעומת זאת אימוני ריצה למרחקים ארוכים לא צריכים להיות כולם באצטדיון ורצוי מאד שרובם ייערכו בשטח.

אני חושב  שלא צריך ליחס חשיבות גדולה ל"אביזרים אופנתיים" שמאמנים מסוימים משתמשים בהם כדי להרשים את הלקוחות שלהם כמו שעוני דופק, שעונים עם ג'י פי אס, צמידי כושר וכיוצא באלה. החשוב ביותר הוא כאמור לבדוק האם המאמנים הצליחו לקדם ספורטאים לרמות הגבוהות.   


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.