דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: שירי שלומית | הקטגוריה: כושר גופני | תאריך: 27/07/2017

אימון ילדות בחדר כושר

השאלה:

שלום רב,

רציתי לדעת האם ניתן לרשום ילדה בת 14 לחדר כושר, כאשר היא עדיין לא קיבלה את המחזור שלה? האם יש מצב שהפעילות תעכב או תפגע בהגעת המחזור?

תודה רבה

התשובה:

יש חשיבות בריאותית גדולה לעיסוק בפעילות בקרב ילדים וילדות עוד לפני גיל ההתבגרות ובמהלכו.

הפעילות הגופנית צריכה להיות מתאימה לגיל ולכושר בו נמצאת המתאמנת ורצוי מאד גם שתהיה מהנה כדי המתאמנת תרצה להתמיד בפעילות.

ניתן היום להתאמן בחדר כושר כבר מגיל 6 אך האימונים כאמור צריכים להיות מותאמים לגיל ולכושר. מחקרים רבים מצביעים על כך שיש אצל נערות ירידה גדולה בפעילות גופנית. חוסר בפעילות גופנית היא תופעה מדאיגה שיכולות להיות לה השפעות בריאותיות מרחיקות לכת. אם הפעילות בחדר כושר תהיה בעלת אופי בריאותי היא בהחלט מומלצת.

באתר זה הופיע תקציר מאמר על התסמונת המשולשת של הספורטאיות. מדובר בתופעה בה מופיעים אצל ספורטאיות שברי מאמץ על רקע תזונה בלתי מספיקה. אצל נערות כאלה יש לא פעם גם אי סדירות במחזור. התסמונת אופיינית בדרך כלל לנערות העוסקות בפעילות גופנית אינטנסיבית בענפים בהם יש חשיבות לשמירה על משקל גוף נמוך כמו: ריקוד, החלקה אמנותית על קרח, התעמלות וריצה למרחקים ארוכים.

פעילות גופנית לא תחרותית כמו הליכה, שחייה, ריצה קלה, רכיבה על אופניים וגם תרגילי כוח לא אמורה להיות קשורה לתופעה זו. בכל מקרה, יש להתייעץ עם רופא ילדים אם קיים חשש שהפעילות הגופנית קשורה להפרעות במחזור החודשי.


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.